borca itiraz dilekce ornegi

Borca İtiraz Dilekçe Örneği *2023 Güncel

Borca İtiraz Dilekçe Örneği *2023 Güncel

Uygulamada sıkça karşılaşılan borca itiraz konusu ile ilgili sizler için borca itiraz dilekçe örneği metnimizi paylaşıyoruz.

KOCAELİ 8. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO                          :  E.

ALACAKLI                         :

(Adres)

VEKİLİ(varsa)                    : Av.

BORCA İTİRAZ EDEN     :  (TC KİMLİK NO: )

(Adres)

KONU                                   : Yukarıda esas numarası yazılı bulunan takip dosyasının borcuna, yetkiye (yetkili yerde ise bu kısmı çıkartınız) ve tüm ferilerine itirazlarımdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR              : (…) tarafımı borçlu göstererek başlattığı yukarıda esas numarası yazılı takip 15.02.2021 tarihinde tarafıma tebliğ olmuştur. (…)’na hiç bir borcum bulunmamaktadır. Dolayısıyla yasal süre içerisinde; aleyhime başlatılan icra takibine konu asıl alacağa ve tüm ferilerine (vekalet ücreti,faiz,masraflar..vb) itiraz ediyorum.

Ayrıca adıma başlatılan bu takip (…) İcra Müdürlüğü’nde açılmıştır. Ancak ödeme emrinde de gösterildiği gibi adresim “(…)”dir. Dolayısıyla da yetkili icra müdürlüğü (…) İcra Müdürlüğü’dür.

NETİCE ve TALEP                        :Yukarıda açıklanan nedenlerle aleyhime başlatılan müdürlüğünüzün (…)  E. Sayılı takibe konu asıl alacak ve tüm ferileriyle birlikte,  ***İcra Müdürlüğü yetkili olduğundan yetkiye de itiraz etmiş olmam sebebi ile açılan icra takibinin itirazlarım doğrultusunda  DURDURULMASINA karar verilmesini saygılarımla talep ederim. 03/01/2022

 

                                                                   BORCA İTİRAZ EDEN

                                                              (…)

NOT: Bu dilekçe metni örnek olarak hazırlanmıştır. Dilekçede bahsedilmesi gereken hususlar her somut olaya göre farklılık göstermektedir. Kocaeli’de bulunan ofisimize gelerek konuya ilişkin ayrıntılı bilgiyi alanında uzman Kocaeli İcra Avukatı mızdan alabilirsiniz. Kocaeli/İzmit bölgesinde değilseniz, iletişim kısmında yer alan mail adresimiz ve telefon numaramız ile avukatlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Sıkça okunan Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Davası başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hakkında AGHukuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir