Sorular ve Cevapları:

    Sayın ziyaretçi; karşılıksız çek için çek keşidecisi hakkında “Çekle İlgili Karşılıksızdır İşlemi Yapılmasına Sebebiyet Verme Suçu”ndan İcra Ceza Mahkemesine şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca çek keşidecisi ve cirantalara karşı icra takibi başlatabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
    Sayın ziyaretçi; Leh ve aleyhinize açılan tüm davaları https://www.turkiye.gov.tr/davalarim adresinden e-devlet şifrenizle öğrenebilirsiniz. Velayetle alakalı sorunuzun cevabı; çocuğun doğduğu tarihe, boşanma davası açılmışsa davanın sonucuna ve sonuçlandığı tarihe, sizin ve eşinizin sosyal ve ekonomik durumuna göre değişiklik gösterecektir. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
    Sayın ziyaretçi; Savcılığa şikayette bulunmanız halinde fail hakkında soruşturma başlatılır. Anlattığınız olayda bıçak Ceza Hukuku anlamında silahtır. Silahla tehdit suçunun cezası şu şekildedir. TCK 106/2 - Tehdidin; a)Silahla, … İşlenmesi halinde, fail hakkında iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
    Sayın ziyaretçi; öncelikle belirtmek gerekir stopaj bir vergi değildir. Stopaj olarak isimlendirilen kesintinin hukuki isimlendirmesi “Gelir Vergisi Tevkifatı”dır. Kiracı Kira bedelinin yüzde onu kadarını(yılbaşına kadar) vergi dairesine ev sahibi adına yatırmalıdır. Ancak kira bedelinin net ya da brüt olması ev sahibiyle yapmış olduğunuz sözleşmeye göre farklılık gösterir ve bu sebeple ödeyeceğiniz stopaj kesintisi tutarı da değişecektir. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
    Tüketici hakem heyeti kararına istinaden İngilizce kursu aleyhine ilamlı icra takibi başlatarak paranızı cebri icra yoluyla alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.