Adli Sicil Kaydinin Silinmesi Dilekce Ornegi

Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği

Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği

Uygulamada sıkça karşılaşılan ve hızlı şekilde sonuç alınması elzem olan iş ve sosyal hayat için önemli Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği metnimizi sizler için hazırladık.

 

ADALET BAKANLIĞI

ADLİ SİCİL İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

TALEPTE BULUNAN        : (Ad, Soyad, T.C.N ., Adres)

TALEBE KONU CEZA      : …… Ceza Mahkemesi…./…. E. ve ……/…… K. Numaralı ve ../../.. tarihli kararı ile almış olduğum cezanın silinmesi talebidir.

KONU                                   : Adli Sicil kaydımda görünen sabıka kayıtlarının ilgili yasal sürenin dolmuş olması sebebiyle silinmesi talebimden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                :

Adli sicil kaydında görünen tüm cezalar infaz edilmiş olup, gerekli yasal süreler geçmiş durumdadır (İlgili Belgeler Ekte mevcuttur.). Sorgulama yapıldığında Adli Sicil Kaydımda söz konusu cezalar halen görünmektedir. Bu husus yaptığım iş başvurularında ve diğer işlemlerde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. İş ve sosyal hayatımı olumsuz etkilemektedir. İlgili yasal süreler de dolmuş olduğundan adli sicil kaydımda görünen ibarelerin silinmesi gerekmektedir. Açıklamış olduğum nedenlerle işbu başvuru ile adli sicil kaydımın silinmesini talep etme zorunluluğum doğmuştur. Talebim doğrultusunda gerekli işlemin yapılmasını talep ederim.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklamış olduğum nedenlerle, Adli Sicil Kaydımda yer alan tüm kayıtların ivedilikle silinmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

 

(Tarih)

TALEPTE BULUNAN

(Ad, Soyad, İmza)

 

Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçesi Nereye Verilir?

Sizler için yukarıda hazırlamış olduğumuz dilekçe örneğini kendinize özgü bilgi ve belgeler ile doldurduktan sonra ilgili kuruma dilekçeyi sunmanız gerekmektedir. Dilekçe Ankara’da bulunan Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimi olan Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü’ne posta yolu ile gönderilmesi gerekmektedir. Dilekçenin gönderileceği adres; Devlet Mahallesi, Vekaletler Caddesi, 06420 Çankaya/Ankara ‘dır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:  Yalan Yere Yemin Suçu (Tck M. 275)

Dilekçe Nasıl Doldurulur?

Sizler için hazırlamış olduğumuz dilekçe örneği metninde yer alan boş kısımlar kendinize özgü bilgiler ile doldurulmalıdır. Bunun yanında dilekçe metninde herhangi bir değişiklik yapmaya gerek bulunmamaktadır. Size özel bilgiler ile dilekçeyi doldurduktan sonra alt kısma ad, soyad, tarih ve imza bilgileri asla unutulmamalıdır.

Not: Ayrıca konu ile ilgili ADLİ SİCİL ve ARŞİV KAYDI NEDİR? başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Ofisimize iletişim kısmında yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Hakkında AGHukuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir